logotype
img1
img2
img3
img4

Aktuāli

Ir rudens.

Ir vēsi.

Tev šķiet ka Tavs smaids ir izlādējies.

Tu nezini kā viņu pieslēgt un uzlādēt?

MĒS TEVI saprotam, MĒS TEV piedāvājam uzlādēt smaidu!

27.11.2015. 20:00 Dailes Teātris

Uzlādes iespējas ierobežotas!

12189362 10205162426969406 8016594242706382040 o

Tiekamies, 

Tavs ImproZoo

 

 

Iekš Twitter

by acls online

Ciemoties

Improvizācijas teātris ImproZoo

 

IMPROVIZĀCIJAS TEĀTRIS "ImproZoo"

Cilvēki ir kā dzīvnieki. Ir tie, kas baidās, kā zaķi, tie, kas spēcīgi kā lauvas, gudri, kā pūces,  uzmācīgi kā mušas, uzticami un draudzīgi kā labradori, ļoti apdomīgi un čakli kā vāveres utt. Dzīvnieki ir kā cilvēki, viņiem ir mājas, ģimene, sava iekārta. Katrs pats par sevi un tomēr visi kopā. Mēs par to visu improvizējam uz skatuves. Tāpēc arī ImproZoo.

Lai gan mums nav iepriekš sagatavota scenārija, mums ir skatītāji. Mēs iedvesmojamies no skatītāju izteiktajiem ieteikumiem un turpat skatītāju acu priekšā sākam spēlēt ainas,  kur visi notikumi, tēli, emocijas dzimst skatītāja acu priekšā, veidojas vēl neuzrakstīti stāsti un piedzīvojumi, ik sekundi mēs atrodamies neprognozējamā situācijā, bet kopā ar skatītājiem mēs šīs sekundes pārvēršam aizraujošā piedzīvojumā, mēs nonākam vietās, kurās neesam bijuši,  izdzīvojam nesatiktu vai varbūt nemaz neeksistējošu cilvēku dzīves. Katra izrāde ir vienreizēja, atkārtojumu nav. Bet paliek daudz pozitīvu emociju un ļoti iespējams, ka pēc izrādes būs jūtams, kur atrodas tie muskuļi, kas cilvēka organismam nodrošina spēju smaidīt un smieties, jo bez kurioziem un pārsteigumiem neiztikt.

Izrāžu laikā brīva atmosfēra, nepiespiesta gaisotne, gaisā virmo labs garastāvoklis, atļauts priecāties no sirds.

 

Kā tas viss sākās? Vēsture...

 

Neliels ieskats improvizācijas teātra vēsturē:

Improvizācijas teātris nav nekas jauns. Pat tad, kad cilvēki vēl nebija izgudrojuši rakstību, tika veidoti teatrāli priekšnesumi, bet par mūsdienu improvizācijas teātra priekšteci mēdz uzskatīt "Comedia dell' Arte", kas aizsākās 16.gs Itālijā, tad izplatījās visā Eiropā un "dzīvoja" aptuveni 200 gadus, lai gan arī mūsdienās ir iespējams redzēt šajā manierē veidotus priekšnesumus.

Pēc tam gandrīz vienlaicīgi ideju par improvizācijas teātri "atdzīvināja" Viola Spolina (Viola Sppolin) un Kīts Džonstons (Keith Johnstone). Viņi pētīja cilvēku spontanitātes spējas, radīja vingrinājumus, tehnikas, kas uzstādot improvizētājam dažādus nosacījumus, palīdz spontāni radīt, izpausties.

Latvijā vispirms ienāca K. Džonstona ideja - Teātra Sports. Viņš uzskatīja, ka teātris ir kļuvis pārlieku pretenciozs, ka "parastie" cilvēki to vairs nevēlas apmeklēt, jo tas nespēj aizraut utt. Tāpēc viņš apvienoja teātra un sporta elementus, radot aizraujošu un izklaidējošu veidu, kā rādīt teātri. Teātra sportā sacenšas komandas, viņas vērtē tiesneši un skatītāji. Spēlētāji izspēlē dažādas ainas ar dažādiem notikumiem, kas parasti ir jautrs, aizraujošs un emociju pilns priekšnesums. 1995. gadā Latvijā viesojās "Zupas teātris" no Stokholmas un Jaunajā Rīgas teātrī notika pirmais Teātra sporta turnīrs, kur ar viesiem mērojās mūsu pašu aktieru komanda, kas iepriekš vēl ar šādu formu nebija saskārušies (Indra Burkovska, Diāna Zande, Jānis Jarāns un Egīls Zariņš).

Pēc šī pasākuma sākās izpētes darbi par Teātra Sportu un Improvizācijas teātri. Jelgavas studentu teātra  (JST) režisore Astra Kacena kopā ar saviem audzēkņiem devās uz Amsterdamu mācīties, kas ir teātra sports, apguva pamatprincipus, spēļu noteikumus utt. Atgriezušies viņi rīkoja teātra sporta turnīrus JST. Drīz pēc tam radās doma ieviest teātra sportu arī Latvijas skolās, tika apmācīti teātra pulciņu vadītāji, skolotāji un aizsākās Teātra sporta kustība skolās, noritēja reģionālie un republikas turnīri, kas notiek vēl aizvien.

Ar laiku veidojās atsevišķas improvizācijas teātra grupas, kas veidoja savas izrādes un pulcina kuplu skatītāju skaitu vēljoprojām. Mums katram ir savs ceļš, kā nonācām līdz improvizācijas teātrim, un tad kādā dienā izdomājām, ka gribam spēlēt kopā. Pamazām tapa ImproZoo.